Předešlé ročníky

O ČEM BYLY MINULÉ ROČNÍKY?

ROK 2016

V roce 2016 proběhl již pátý ročník EC s tématem „Did you get my message?“ (= Dostal jsi mou zprávu?) a zúčastnilo se 48 studentů a  vrátili jsme se na středisko v Jiřetíně pod Jedlovou. Další rok s námi spolupracoval úžasný tým mladých lidí z USA ze státu Oregon a jsme moc rádi, že tato spolupráce bude pokračovat.

Díky strávenému času s Američany přes celý týden se některým povedlo zahodit veškerý stud mluvení v angličtině a začít bez problému navazovat konverzace. Díky suprové práci v anglických třídách, kde je vyučování podané zábavnou formou se i mnozí v angličtině posunuli.

Byl to týden plný výzev – náhlého prasklého potrubí, nemocí, zdolání 17m houpačky, her v lesích, vodních bitev apod., to všechno překonali i ti, kteří tvrdili, že to nezvládnou. Ale díky všem těm výzvám jsme mohli navázat nová či silnější přátelství, nejen mezi českými studenty ale i americkým týmem.  Navzdory okolnostem to byl úžasný týden plný zábavy, jelikož jsme všechny výzvy společně s humorem překonali např. náhle prasklé potrubí, kdy jsme den po té vyrazili na celodenní výlet či nosili kýble vody na toalety. I přes to jsme si týden užili, jelikož jsme byli všichni pospolu jako tým a nebojíme se říct, že i jako opravdu velká rodina.

FOTKY Z ENGLISH CAMPU 2016

ROK 2015

Tématem EC 2015 bylo YOU ARE HERE (=jsi tady) a zúčastnilo se ho 37 studentů. Vyzkoušeli jsme si další nové středisko v Jiřetíně pod Jedlovou, se kterým jsme byli velmi spokojeni a pravděpodobně se sem budeme vracet i v dalších letech. Byli jsme potěšeni, že s námi znovu spolupracoval stejný tým mladých lidí z USA ze státu Oregon a jsme si jisti, že tato spolupráce bude v dalších ročnících EC pokračovat.

EC 2015 byl nabitý spoustou legrace, zábavy a odvezli jsme si z něj mnoho krásných vzpomínek a zážitků. Velký podíl na tom měl propracovaný program volnočasových odpoledních aktivit, které nebyly vždy jen milosrdné. V některých aktivitách skupiny prokazovali svou bojovnost a kreativitu, což posílilo jejich týmového ducha. V letošním roce byla na campu opravdu skvělá atmosféra, což podpořily i vynikající podmínky, které nám okolí střediska nabízelo – příroda, lesy a kopce nám umožnily si každou aktivitu užít naplno. Počasí nám přálo a až na první večer jsme všechny večerní programy (i část ranních vyučování) strávili venku ve velkém zahradním stanu.

ROK 2014

V roce 2014 proběhl již třetí ročník EC. Opět jsme si vyzkoušeli nové středisko a opět jsme po pár dnech zjistili, že je nevyhovující – protože bylo MALÉ! Není taky divu, když se EC zúčastnilo přes 40 studentů! , což je s týmem Američanů a s týmem českým kotel lidí, téměř 2krát více, než v loni.

Výhodou ale byl ping pong a stolní fotbálek přímo v budově, super interiér a nádherná příroda, které nedostatek místa vyrovnaly. Novinkou tohoto roku byl rekordní počet Američanů – poměr vycházel zhruba jeden Američan/Američanka na 2 studenty. V předchozích ročnících byla situace taková, že počet Američanů v týmu byl nižší než v roce 2014 a týmy se každý rok měnily. V roce 2014 se na EC podílel tým Američanů, kteří pravděpodobně zůstanou v dlouhodobější spolupráci, což by znamenalo, že by jezdila na EC podobná parta lidí opakovaně.

Tématem současného roku bylo UPSIDE DOWN (=vzhůru nohama). Toto téma bylo pro tento rok opravdu výstižné. Na výletě potkat velblouda jen tak na zahradě – to je trochu vzhůru nohama. Každý UPSIDE DOWN zážitek byl supernezapomenutelný – z EC jsme si odvezli také hodně dosti zábavných videozáznamů, jejichž shlédnutí doporučujeme nadávkovat postupně.

FOTKY Z ENGLISH CAMPU 2014

 

ROK 2013
Tématem EC 2013 bylo Reconnect. Výhodou pro organizátory i studenty bylo, že díky prvnímu ročníku věděli, co mohou čekat, i když překvapení a situací, se kterými nikdo nepočítal, bylo víc než dost. Vyzkoušeli jsme si nové středisko, abychom zjistili, že jsme sice v jednom z nejvýše položených míst ČR s nádherným výhledem po okolí, ale trochu zima – což je problém ve chvíli, kdy jedete na letní tábor s kufrem kraťasů a triček s krátkým rukávem.

Tento ročník byl výzvou v mnoha směrech – někteří podali výkony, o kterých byli předtím přesvědčení, že je nikdy nezvládnou – např. výšlap na Šnicku (jak říkají Američané, pozn. překl. v češtině Sněžku). A cesta také rychleji utíká, pokud každý má možnost jednou během výletu zakřičet to nenáviděné slovo „Bomba!“ A všichni musí lehnout. No alespoň jsme pobavili kolemjdoucí.

Velice potěšující bylo, že se EC 2013 zúčastnilo téměř 2krát více studentů, než v ročníku prvním, což nás jen utvrdilo v tom, že tato akce je zábavně přínosná a stojí rozhodně za to!

FOTKY Z ENGLISH CAMPU 2013

 

ROK 2012
V roce 2012 proběhl poprvé námi pořádaný English camp. Očekávání byla různá a na obou stranách (u organizátorů i účastníků) panovaly mírné obavy z neznáma. Tyto obavy však byly naprosto zbytečné, protože všechno proběhlo dle plánu, English camp zůstal v povědomí mnoha lidí jako nejlepší akce roku a vzpomínky z něj nelze zapomenout.

Sešla se skvělá parta lidí, skvělí Američané i Češi na úžasném místě (horská chata Roxana). Každý den byl něčím významný. Ráno v osm se vstalo na snídani, pak proběhla výuka angličtiny ve velmi svobodném a příjemném prostředí (účastníci brzy pochopili, že skutečně nejde o to, kdo má jakou úroveň angličtiny – na konci týdne se uměli dobře dorozumět všichni). Po výuce následoval oběd a pak polední pauza či program – sportovní (například ultimate frisbee) či herní (deskové hry a jiné). Večerní programy sestávaly ze cvičení zábavného campového tance, poutavého vyprávění příběhů z bible (jež vyprávěl Američan Kevin anglicky, samozřejmě s českým překladem – což bylo super, protože takovouto formou se člověk velmi dobře a přirozeně učí) a z různých diskuzí po vyprávění a volných konverzací.

Po english campu také následoval follow up – což jsou dva následující dny po English campu, jejichž cílem je znovu se sejít se stejnou partou a dovršit skvělý čas s nimi různými zábavnými aktivitami.

English camp je velmi příjemnou záležitostí, nejde jen o výuku angličtiny, která probíhá velmi přirozeně, protože jste v neustálém kontaktu s Američany (ale i s Čechy) během celého dne, ale také jde o to poznat nové lidi, vytvořit si kamarádské vztahy a získat nenahraditelné zkušenosti. Je to nezapomenutelný týden, vše probíhá v pohodě, Američané jsou velmi sdílní, nesmějí se pokud zrovna neřeknete všechno gramaticky správně, ale jsou chápaví a maximálně nápomocní. Je to tým mladých lidí z různých zemí Ameriky (téměř vrstevníků – je jim všem něco přes dvacet let) , kteří jsou školení pro výuku angličtiny na English campu a skutečně se snaží o to, aby vám maximálně pomohli – o čemž svědčí i to, že všechny náklady si hradí „z vlastní kapsy“.

English camp je tedy skvělou týdenní akcí pro všechny, kdo si chtějí maximálně zlepšit svou úroveň angličtiny, kdo chtějí poznat nové lidi a rozvinout kamarádské vztahy a pro ty, kteří chtějí získat nové zkušenosti.

FOTKY Z ENGLISH CAMPU 2012