Řekli o nás

Jaký mají názor na English camp studenti, kteří se jej účastnili v loňských ročnících:

Student 1
English camp byl pro mě velkým přínosem, protože jsem se díky různým hrám, aktivitám a otevřený atmosféře mohla rozvíjet nejen v angličtině, ale taky v kontaktu s druhými. Nejvíce se mi líbilo, že na campu nebyl prostor na nudu a všechen čas jsme smysluplný využili. Nejvíce mě asi bavili večerní programy a Kevinův příběh, pak taky odpolední sporty, protože jsme hráli jiné hry, než na který jsme v Čechách zvyklí. Myslím, že každý se na campu posunul v angličtině, protože překonal první ostych a mluvení je především o překonání ostychu. Hodiny byly vedené zábavnou formou a zároveň jsme se naučili řadu nových slovíček a slovních spojení. Největší výzva byla zpívání přede všema, ale na to naštěstí nedošlo. Nemůžu říct, co byl úplně největší zážitek, protože celej camp byl jedním velkým zážitkem.


Student 2
Nejvíc mě asi bavily english crazy games, příběhy, skupinky a ping pong. No prostě mě to bavilo všechno. Kontakt s Amíkama pro mě byl super, protože nikdy předtím jsem pořádně neviděl Američana/y na živo, takže suprový. Rozuměl jsem jim a myslím si, že oni mně taky a jsem rád, že mi naslouchali, když jsme se bavili, což moc lidi nedělá. Největší výzva pro mě asi byla ta, že jsem musel jít tancovat s Kevinem, když jsem zapomněl svůj notes, bylo to srandovní. Englishcamp mi dal nové přátele, jak z česka, tak z Ameriky a zlepšení v angličtině. Největší zážitek pro mě byl asi celej English camp.


Student 3
Nedokážu říct, co mě bavilo nejvíc, protože jsem si užila úplné všechno. Kdybych to ale měla zvážit podle toho, kde jsem se nejvíc nasmála, byly by to nejspíš bláznivé hry, přesněji „Duckie, duckie!“ Byla jsem strašně překvapená z toho, jací fajn lidi Amíci jsou. Strašné blázniví, přátelský a přitom tak naslouchaví a ochotní naučit tu něco nového a stát se tvými novými přáteli. Většinou jsem jim překvapivě rozuměla. A i kdyby ne! Od toho jsme tam přece měli bezva překladatele. Tím, že jsem kolem sebe pořád slyšela jen angličtinu, začala jsem ji brát víc přirozeně a mluvit pak šlo jako po másle. Na ostatních táborech a obecně v cizí společnosti jsem spíše introvert. Dělá mi problém se nějak projevovat a necítím se moc příjemně. Na EC po tom nějak nebylo ani známky. Nejspíš to bylo tím, že všechny okolo jsem hned považovala za dobré přátele a to hlavně proto, že se tak ke mně skutečně chovali. Cítila jsem se tam jako doma. Nebála jsem se říct svůj vlastní názor a všichni mi naslouchali. Za to bych chtěla všem Amíkům, českým vedoucím a všem zúčastněním moc poděkovat. Dal mi toho požehnaně. Nové přátele, zážitky, nové rozhledy do budoucna a mnoho dalšího. Taky jsem si díky EC uvědomila, že mi lekce Aj ve škole skoro vůbec nic nedaly, až na pár slovíček. Nejvíc vědomostí a poznání jsem nalezla teprve letos na EC ze skvělého amerického týmu a hodlám se každým rokem vracet a zlepšovat se.


Student 4:
Nejvíce mě na English campu bavily hry a organizovaný program. Bylo to pro mě něco nového a jsem ráda, že jsem se mohla něčeho takového zúčastnit. V angličtině jsem rozuměla všemu a myslím, že i Američani rozuměli mně. Určitě mi tento týden pomohl a to moc, nikdy jsem si v angličtině nevěřila, ale po EC to je úplně naopak. Největší výzva pro mě byla naučit se co nejlíp anglicky. Celý camp je pro mě zážitek, ale asi největší zážitek pro mě byli hry a campové písničky. English camp mi dal nové kamarády, větší sebedůvěru v angličtině a spoustu zážitků.